Blog Tabakalera

2019 martxoa Tabakalerako zine programa

2019-02-19 13:18

2019 martxoa Tabakalerako zine programa

PROGRAMA. 2019KO MARTXOA

 

1 Ostirala, 19:00
FOKUAK: TERRATREME FILMES (PORTUGAL).
FILM LABURRAK (80’)
Um Campo de Aviação, Joana Pimenta, Portugal, 2016, 14'
Ascensão, Pedro Peralta, Portugal, 2016, 17'
Altas Cidades de Ossadas, João Salaviza, Portugal, 2017, 19'
António e Catarina, Cristina Hanes, Portugal, 2017, 40'
DCP, JB PORT Azp ES

2 Larunbata
19:00
LABO 1 (88’)
Screen, Christoph Girardet, Matthias Müller, Alemania, 2018, 17'30
The Sound of Falling, Chien Yu Lin, Erresuma Batua-Kolonbia-Taiwan, 2018, 12'52
La Chute, Boris Labbé, Frantzia, 2018, 14'22
The Passage, Kitao Sakurai, AEB, 2018, 22'00
Solar Walk, Reka Bucsi, Danimarka, 2018, 20'00
DCP, JB Azp ES

21:00
LABO 2 (85’)
Nursery Rhymes, Thomas Noakes, Australia, 2018, 05'03
María de los Esteros, Eugenio Borrero, Kolonbia, 2018, 19'15
The Boogeywoman, Erica Scoggins, AEB, 2018, 17'00
Le Sujet, Patrick Bouchard, Kanada, 2018, 10'00
Stratum, Jacob Cartwright, Nick Jordan, Erresuma Batua, 2018, 12'00
Love he said, Inès Sedan, Frantzia, 2018, 05'40
Malanka, Paul-Louis Léger, Pascal Messaoudi, Frantzia, 2018, 13'41
DCP, JB Azp ES

3 Igandea
19:00
LABO 3 (85’)
L' Espace commun, Raphaële Bezin, Frantzia, 2018, 09'40
The Migrating Image, Stefan Kruse, Danimarka, 2018, 28'41
Fest, Nikita Diakur, Alemania, 2018, 02'55
Ève, Agathe Riedinger, Frantzia, 2018, 07'28
Excess Will Save Us, Morgane Dziurla-Petit, Suedia, 2018, 14'25
All Inclusive, Corina Schwingruber Ilic, Suitza, 2018, 10’
Acadiana, Yannick Nolin, Samuel Matteau, Guillaume Fournier, Kanada, 2018, 09'56
DCP, JB Azp ES

21:00
LABO 4 (79’)
Erebeta, François Vogel, Frantzia, 2018, 03'40
Last Year When the Train Passed by, Pang-Chuan Huang, Frantzia, 2018, 17'30
Wild Will, Alan King, Australia, 2018, 12'57
Quiet, Sonja Rohleder, Alemania, 2019, 05'50       
Marfa, Myles McLeod, Greg McLeod, Erresuma Batua, 2018, 08'22
Our Song to War, Juanita Onzaga, Belgika/Bélgica-Kolonbia, 2018, 14'09
The Evil Eye, Clément Cogitore, Frantzia, 2018, 15’
DCP, JB Azp ES

6 Asteazkena, 20:00
FOKUAK: AGNÈS VARDA (NOSFERATU) 
Jacquot de Nantes, 1991, 118'

7 Osteguna, 19:00
FOKUAK: EZEZAGUNA. ZINEMA ETA ZIENTZIA
A.I. Artificial Intelligence (A.I. Inteligencia artificial), Steven Spielberg, AEB/EUA /USA, 2001, 146’, DCP, JB/VO/OV EN  Azp/Sub ES.
*Aurkezpena/Presentación/Presentation: Humberto Bustince (Matematikaria/Matemático/Mathematician; Universidad Pública de Navarra / Nafarroako Unibertsitate Publikoa).  

8 Ostirala, 19:00
Ez da saiorik egongo. No habrá sesión.

9 Larunbata, 12:00
FOKUAK: JATORRIZKO SOINU BANDA
The Black Heart Rebellion taldeak zuzenean eskainiko du filmarentzat sortutako soinu banda.
A girl walks home alone at night, Ana Lily Amirpour, AEB, 2014, 100'

19:00
FOKUAK: ESKOLATIK
Hang On a Minute: Pornography, Lis Rhodes & Joanna Davis, 1983, 2’, DCP de U-Matic
You be Mother, Sarah Pucill, 1991, 7’, 16mm
Bred and Born, Joanna Davis & Mary Pat Leece, 1983, 69’, DCP de U-Matic
Hang On a Minute: Washing-up, Lis Rhode & Joanna Davis, 1983, 1’, DCP de U-Matic
Aurkezpena Charlotte Procter eta EQZEko ikasleak.

10 Igandea,12:00
KAMALEOIAK GARA!
Threads, Torill Kove, 2017, 8'
Cocouleurs, Oona Lacroix, Suitza, 2018, 6’35’’
Isle of seals, Edmunds Jansons, Letonia, 2014, 6’
Boobodobiegodongo, Peter Millard, Erresuma Batua, 2012, 4’
Rainy Days, Vladimir Leschiov, Québec-Letonia, 2014, 8’
Dimanche, Gael Kyriakidis, Fanny Dreyer, Suitza, 2018, 10’
Dark Dark Woods, Emile Gignoux, Danimarka, 2017, 6'15''
DCP, elkarrizketarik gabe

19:00
FOKUAK: HASIERATIK. ZINEMA FEMINISTAREN HISTORIAK.
Manifestu filmiko feministak IV
The Gold Diggers, Sally Potter, Erresuma Batua, 1983, 89’
DCP, JB EN, Azp ES

13 Asteazkena, 20:00
FOKUAK: AGNÈS VARDA (NOSFERATU) 
7 p., cuis., s. de b… (à saisir), 1984, 27'
Les Demoiselles ont eu 25 ans, 1992, 63'

14 de marzo, jueves, 19:00
FOKUAK: EZEZAGUNA. ZINEMA ETA ZIENTZIA
Salyut-7 (Salyut-7: Héroes en el espacio), Klim Shipenko, Errusia, 2017, 111’, DCP, JB EN+RU Azp ES.
*Aurkezpena:  Eugene V. Chulkov (Fisikaria; Universidad del País Vasco / Euskal Herriko Unibertsitatea; Donostia International Physics Center DIPC).

15 Ostirala
FOKUAK: SANTOS ZUNZUNEGUI. ZINEMAREN HISTORIAK
19:00 Aurkezpena: Santos Zunzunegui
20:00 Proiekzioa:
The Night of the Hunter (La noche del cazador), Charles Laughton, AEB/EUA, 1955, 93' 35mm, JB EN, Azp ES

16 Larunbata 19:00
FOKUAK: EZEZAGUNA. ZINEMA ETA ZIENTZIA
Bang Bang-ekin elkarlanean.
Blade Runner, Ridley Scott, AEB, 1982, 117’, DCP, JB EN, Azp ES.
Blade Runner 2049, Denis Villeneuve, AEB, 2017, 164’, DCP, JB EN, Azp ES.
*Aurkezpena:  Bang Bang Zinema+Javier Aizpurua (Fisikaria; Materialen Fisika Zentroa CSIC-UPV/EHU / Centro de Física de Materiales CSIC-UPV/EHU; Donostia International Physics Center DIPC).

17 Igandea, 19:00
FOKUAK: CLAIRE DENIS
J'ai pas sommeil, Claire Denis, Frantzia, 1993, 110' 35mm, JB FR, Azp ES

20 Asteazkena, 20:00
FOKUAK: AGNÈS VARDA (NOSFERATU) 
Les Cent et une nuits, 1994, 135'

21 Osteguna, 19:00
FOKUAK: EZEZAGUNA.  ZINEMA ETA ZIENTZIA.
Hidden Figures (Figura ezkutuak), Theodore Melfi, AEB, 2016, 127’, DCP, JB EN, Azp EU.
*Aurkezpena:  Marta Macho-Stadler (Matematikaria/Matemática; Univesidad del País Vasco / Euskal Herriko Unibertsitatea).
 

22 Ostirala, 19:00
FOKUAK: TERRATREME FILMES (PORTUGAL).
Djon Africa, Filipa Reis y João Miller Guerra, Portugal, 2018, 96' DCP, JB PORT, Azp ES

23 Larunbata, 19:00
FOKUAK: EZEZAGUNA.  ZINEMA ETA ZIENTZIA.
18:00
Mahai-ingurua/Mesa redonda
“Internet y cine, ¿aliados o enemigos? Influencia de las plataformas online en la industria cinematográfica”
Parte-hartzaileak:  Leire Apellaniz (Sr. & Sra.), Xabier Berzosa (Irusoin), Marisa F. Armenteros (Mediapro), Koro Odriozola (SADE), José Luis Rebordinos (SSIFF), Jaume Ripoll (Filmin).
Moderatzailea: Ricardo Fernández (El Contraplano).
Sarrera doan, aretoa bete arte
 

20:00
Zinea
Annihilation (Aniquilación), Alex Garland, Erresuma Batua, AEB, 2018, 115’, DCP, JB EN Azp ES.
*Aurkezpena:  Ana Zubiaga (Biologoa/Bióloga; Universidad del País Vasco / Euskal Herriko Unibertsitatea).
Sarrera doan, aretoa bete arte (sarrerak leihatilan egongo dira eskuragarri)

24 Igandea, 19:00
FOKUAK: SANTOS ZUNZUNEGUI. ZINEMAREN HISTORIAK
19:00 Aurkezpena: Santos Zunzunegui
20:00 Proiekzioa
Pickpocket, Robert Bresson, Frantzia, 1959, 75'
DCP, JB FR, Azp ES

27 Asteazkena, 20:00
FOKUAK: AGNÈS VARDA (NOSFERATU) 
T'as de beaux escaliers, tu sais, 1986, 3'
L’Univers de Jacques Demy, 1995, 90'

28 Osteguna, 19:00
GUTUN ZURIAK: VIENNALE (87`)
Como Fernando Pessoa salvou Portugal, Eugène Green, Portugal-Frantzia- Belgika, 2018,  27'
Les discours dácceptation glorieux de Nicolas Chauvin, Benjamin Crotty,  Frantzia, 2018, 26'
Gertrud & Tiederich, Josef Dabernig, Austria, 2018, 10'
Sabaudia, Lotte Schreiber, 2018, Austria, 24'

29 Ostirala, 19:00
GUTUN ZURIAK/CARTAS BLANCAS: VIENNALE II
IN FOCUS: RETROSPECTIVAS:
Passe-montagne, Jean-François Stévenin, Frantzia, 1978, 113'

30 Larunbata, 19:00
GUTUN ZURIAK: VIENNALE III
What You Gonna Do When the World's on Fire? Roberto MInervini, Italia-AEB-Frantzia, 2018,123'

31 Igandea, 19:00
FOKUAK: SANTOS ZUNZUNEGUI. ZINEMAREN HISTORIAK
19:00 Aurkezpena: Santos Zunzunegui
20:00 Proiekzioa
Chronik der Anna Magdalena Bach (Crónica de Anna Magdalena Bach), Jean-Marie Straub eta Danièle Huillet, Alemania, 1968, 94’

 
Zure iritzia adierazi