Blog Tabakalera

Zinema programazioaren aurrerapena. 2018ko maiatza-ekaina

2018-04-10 15:03

Zinema programazioaren aurrerapena. 2018ko maiatza-ekaina

 

Datozen bi hilabeteotan gure zineman proiektatuko ditugun film guztien izenburuak bildu ditugu. Hemen doaz. Gozatu!

 

ZIKLOAK: GONBIDATUTAKO ESKOLA. UNIVERSIDAD DEL CINE DE BUENOS AIRES
Maiatzak 5, larunbata, 18:00
Historias Extraordinarias, Mariano Llinás, Argentina, 2008, 245’

 

ZIKLOAK: ARO ATOMIKOA
Maiatzak 6, igandea, 19:00
Le Parc, Damien Manivel, Frantzia, 2016, 71'

 

ZIKLOAK: FLÚOR
Ekainak 8, ostirala, 20:00
Killing Time, Ainize Sarasola, Espainia, 2018, 70'  
Gonbidatua: Ainize Sarasola

Ekainak 9, larunbata, 20:00
Snowy Bing Bongs Across the North Star Combat Zone, Rachel Wolther eta Alex H. Fischer, AEB, 2017, 40’

Ekainak 9, larunbata, 22:00
Les garçons sauvages, Bertrand Mandico, Frantzia, 2017, 110'

Ekainak 10, igandea, 19:00 (Aro atomikoa)
Team Hurricane, Annika Berg, Danimarka, 2017, 95’

 

ZIKLOAK: ZINEMA GARAIKIDEA
Maiatzak 18, ostirala, 20:00
Baronesa, Juliana Antunes, Brasil, 2017, 71'

 

ZIKLOAK: KINESTESIA / MUGIMENDUA ETA ZINEMA (49’)
Ekainak 15, ostirala, 20:00
Making a living, Henry Lehrman, AEB, 1914, 12’
Kid auto races at Venice, Henry Lehrman, AEB, 1914, 6’
The Champion, Charles Chaplin, AEB, 1915, 31'

Ekainak 24, igandea, 19:00
People’s Park, J.P. Sniadecki eta Libbie Cohn, AEB, 2012, 78'

 

ZIKLOAK: Ud-ha! Cristinaenea: Espezie inbaditzaileak. Hitzaurrea.
Ekainak 23, larunbata, 20:00
Invasión, Hugo Santiago, Argentina, 1969, 123'

 

ZIKLOAK: Rosa Barbarekin elkarrizketan.
Ekainak 22, ostirala, 20:00
Ekainak 29, ostirala, 20:00

 

ZIKLOAK: ZINEMARAAAA!!!
Maiatzak 13, igandea, 11:00
Ma vie de courgette, Claude Barras, Frantzia, 2016, 70'

 

ZIKLOAK: KAMALEOIAK GARA!
Maiatzak 6, igandea, 12:00
Zinema familiartean: animaziozko film laburrak

Ekainak 3, igandea, 12:00
Zinema familiartean: animaziozko film laburrak

 

FOKUAK: Valeska Grisebach
Maiatzak 11, ostirala, 20:00
Sehnsucht, Valeska Grisebach, Alemania, 2005, 88'

Ekainak 16, larunbata, 20:00
Western, Valeska Grisebach, Alemania, 2017, 100'
Invitada: Valeska Grisebach

Ekainak 17, igandea, 19:00
Mein Stern, Valeska Grisebach, Alemania, 2001, 65'

 

FOKUAK: Valérie Massadian
Maiatzak 26, larunbata, 20:00
Milla, Valérie Massadian, Frantzia, 2017, 128’
Gonbidatua: Valérie Massadian

Maiatzak 27, igandea, 19:00
Gutun zuriak: Valérie Massadian.

Ekainak 3, igandea, 19:00
Nana, Valérie Massadian, Frantzia, 2011, 68’

 

GUTUN ZURIAK: D’A Film Festival Barcelona
Maiatzak 12, larunbata, 20:00
Con el viento, Meritxell Colell, Espainia, 2018, 100'
Gonbidatuak: Meritxell Colell eta Carlos R. Ríos (D'A jaialdiaren zuzendaria)

Maiatzak 13, igandea, 19:00
The Green Fog, Guy Maddin, Evan Johnson eta Galen Johnson, AEB, 2017, 63'

 

GUTUN ZURIAK: Zinebi - Festival Internacional de Cine Documental y Cortometraje de Bilbao (89')
Maiatzak 25, ostirala, 20:00
Airport, Michaela Müller, Suiza, 11'
Phantasiesätze, Dane Komljen, Alemania-Danimarka, 2017, 17'
Nyo Vweta Nafta, Ico Costa, Portugal-Mozambike, 2017, 21'
Silica, Pia Borg, Australia-Erresuma Batua, 2017, 23'
Galatée à l'infini, Julia Maura eta Mariangela Pulcino, Espainia, 2017, 17'

Gonbidatua: Vanesa Fernández (Zinebi jaialdiaren zuzendaria)

 

GUTUN ZURIAK: FCAT - Festival de Cine Africano (Tarifa/Tánger)
Maiatzak 19, larunbata, 20:00
Maiatzak 20, igandea, 19:00

 

HORMA
Maiatza: Valerie Massadian
Mamouschka, Valerie Massadian, Frantzia, 2014, 10’
Precious, Valerie Massadian, Frantzia, 2014, 4’

Ekaina: The Otholith Group
The Third Part of the Third Measure, Erresuma Batua, 2017, 44’

Zure iritzia adierazi