Dantz

Musika elektroniko eta garaikidearen topagunea

Dantz

Dantz musika garaikide eta musika elektroniko jaialdia da, lehendabizikoz antolatuko dena aurten, irailaren 1etik 2ra Donostian. Jaialdiak estilo esperimentaletik dantzagarriagoak diren musiketara ibilbide bat proposatzen du. Hainbat tokitan garatuko da jaialdiaren egitaraua: Tabakalera, Gazteszena, LeBukowski, El andén eta La Farándula.

Tabakalera jaialdiaren toki nagusietako bat izango da eta hainbat kontzertu hartuko ditu bere instalazioetan baina, horrez gain, hainbat jarduera antolatu ditu Dantz-en programaziora ekarpen gisa: Mattin euskal artistak zuzenean eskainiko duen performance bat, sintesi modularrera sarrera lantegia Hirikilabsen eta bi pelikulen emanaldia (Stations of the Elevated eta The Revolution Will not be Televised).

 

 

 

 

Irailak 1

Néstor Basterretxea plaza

15:00 Gara Pemaulk & Zuaitz (Erresistentzia Taldea) (DJ set)
16:30 Eguzkiaren Semea & Friends (Live mix, Molotoff Irratia) (DJ set)
18:00 Frances Be (DJ set)
19:00 Nathan Joy (Heroin) (DJ set)
20:00 Galiano (ID) (DJ set)

 

Tabakalera

Erakusketa bisual digitala NANA galerian (Jaime de los Ríos) (egun osoan)

19:00 Z aretoa: Lafidki (Camboya) / Live + VJ
20:00 Zine Garaikidea: Stations of the elevated, Manfred Kirchheimer, EUA, 1981, 45’
21:00 Patio aretoa: Pelax & Telmo T. (Live)
22:15 Patio aretoa: Amsia (Live)
23:00 Patio aretoa: Reykjavik606 + Inesfera (Live)

 

LeBukowski

Aranya & Maikol (DJ set)

 

La Farándula
Disco Bambinos (DJ set)

 

El Andén Café Teatro
Joke De Vriese + Efecto Secundario &  MJPQ (Erresistentzia Taldea) (DJ set)

 

Irailak 2

Néstor Basterretxea plaza

13:00 The Beltza Vermú Sessions / DJ Artie Escolar (DJ set)
15:00 Syr (DJ set)
16:00 Telmo Trenor (DJ set)
17:00 Mad Muasel (DJ set)
18:30 Las Marines (DJ set)
20:00 Blami MC (DJ set)

 

Tabakalera

Erakusketa bisual digitala NANA galerian (Jaime de los Ríos) (egun osoan)
12:00 Hirikilabs: Sintesi modularrera sarrera lantegia
16:00 Z Aretoa: Miguel A. García (Live)
17:00 Kutxa Kultur Kluba: Boris Divider eta Arcanoid (Drunkat Experience) (Masterclassa + elektronika bisual emanaldia).
18:00 Taller aretoa: Mattin. Disonantzia soziala (Live performance)
19:00 Z aretoa: Lehior (live)
20:00 Zine Garaikidea: The Revolution Won’t Be Televised, Rama Thiaw, Senegal, 2016, 110’

 

Tabakalera, patio aretoa (sarrera: 10 €)

20:00 Kiki Hitomi (Live, Japonia)
21:00 Islam Chipsy & EEK (Live, Egipto)
22:30 SKIP&DIE (Live, Hego Afrika / Herbehereak)

 

Gazteszena aretoa (sarrera: 10 €)

Areto handia:

00:00 Reisa (Live)
01:00 Nightmares on Wax (DJ set, UK)
03:15 Session Victim (Live, Alemania)
04:30 Daniel Haaksman (DJ set, Alemania)

Areto txikia:

00:00 Manci (DJ set)
01:30 Ope Loeb / Alvva (Oreka) (DJ set)
03:00 PIEK
04:30 Keep_A & Balza (DJ set)

 

Antolatzailea:

Babesleak: